Polo košele mali v pánskej móde vždy svoje miesto a túto sezónu zažívajú obrovský boom. V rôznych farebných a štýlových obmenách sa čoraz viac dostávajú do našich šatníkov. Polo košeľa nie je módny výstrelok pre násťročných, ale kúsok pre každého muža.

Polo košele tento rok objavíte v ponuke známych fast-fashion značiek, ale aj v portfóliu popredných módnych dizajnérov. Nájdete ich aj v predajniach českej značky Le Premier, ktorá sa zaoberá šitím pánskej módy na mieru.

Označenie Polo nevzniklo na základe kombinácii trička a košele, ako si mnohí myslia, ale z pomenovania konského póla. Ide o tradičný britský šport, ktorého súčasťou je aj striktne prepísaný úbor, v ktorom nesmie chýbať polo košeľa. Konské pólo má v obľube aj niekoľko celebrít na čele s princom Williamom a Harrym, hercom Sylvestrom Stallone či Ashtonom Kutcherom a Bradom Pittom.

https://www.instagram.com/p/BkcxSO1HAW8/?taken-by=polointheparkottawa

Zrod módneho velikána

Polo vždy patrilo medzi obľúbený kúsok u vyššej vrstvy a aj v dnešnej dobe sa preto považuje skôr za elegantný kúsok. Čaro polo košele si v 20. storočí všimol aj René Lacoste, ktorý nebol spokojný s tým, v akom odeve sa do tej doby hrával tenis. V roku 1926 si preto na kurt obliekol polokošeľu s krátkym rukávom a neskôr spolu s André Gillierem založili značku Chemise Lacoste, dnes známu vďaka logu s krokodílom.

https://www.instagram.com/p/Be5dpttFnO0/?taken-by=lacoste

Pri výbere polo košele vždy dbajte na kvalitu a materiál použitý pri výrobe. V letných mesiacoch sa radšej sa vyvarujte polyesteru. Polo na rozdiel od klasickej košele vás outfit odľahčí, no stále mu zanechá istú dávku elegancie.

U gombíkov platí presný opak, než u sák. Posledný totiž vždy musí byť zapnutý. Za prehrešok sa považuje aj to, ak si zdvihnete golier. Ak už siahnete po štýlovej polokošeli, pokojne si môžete obliecť aj šortky, vďaka čomu sa aj v horúcich letných dňoch budete cítiť dobre.

https://www.instagram.com/p/Bj9PL10BtKm/?taken-by=lepremiersk

https://www.instagram.com/p/BkII0MYheQt/?taken-by=lepremiersk

Zdroj foto: YouTube Screen Shot