V lete sa s receptami, v ktorých hlavnú úlohu zohrávajú šťavnaté ovocné plody, roztrhlo vrece. Na tom našom si pochutia všetci bez rozdielu. Veď kto by nemal rád čerešne?

Prečo jesť čerešne?

Čerešne tvorí z 80% voda a pektín. Ten podporuje trávenie a vyvoláva pocit sýtosti. Nájdeme v nich aj zinok, fosfor, železo, vápnik, draslík či kremík. Čerešňová šťava je zas efektívnym prostriedkom, ako si privodiť lepší spánok a potlačiť bolesť súvisiacu so stuhnutým svalstvom. Kupujte vždy čerešne so zelenou stopkou, ktorú možno považovať za indikátor čerstvosti. Ak chcete, aby vám vydržali čo najdlhšie čerstvé, stopku im ponechajte aj po odtrhnutí. Neskladujte ich v blízkosti aromatických potravín, pretože ľahko nasiaknu pachy. Pokiaľ sa chystáte upiecť chutnú bublaninu, čerešne pred použitím namočte do teplej vody. Tým ich zbavíte červíkov.

Jogurtové košíčky s čerešňami

Pripravte si:

250 g hladkej múky

125 g masla

80 g práškového cukru

1 žĺtok

2 lyžice gréckeho jogurtu

Na prípravu krému:

350 g mascarpone

1 vanilkový lusk

80 g práškového cukru

420 g gréckeho jogurtu

300 g čerešní

Takýto je postup:

Na prípravu cesta premiešajte v mise (prípadne rozmixujte robotom) múku, maslo a cukor. Pridajte vaječný žĺtok i jogurt. Hotové cesto zabaľte do fólie. Potom nechajte hodinu odležať v chladničke.

Chladené cesto rozdeľte na 12 kúskov, rozvaľkajte ho a vyložte ním formičky. Dajte na tridsať minút do mrazničky a cesto v každom košíčku zakryte kúskom papiera na pečenie. Rúru predhrejte na 160 stupňov a korpusy pečte dozlatista. Po odstránení papiera na pečenie pokračujte v pečení ďalších osem až desať minút.

Posledným krokom tohto chutného receptu je vyšľahanie krému z mascarpone, cukru a vanilky. Do zmesi pridajte jogurt a dajte na pol hodinku vychladiť. Krémom naplňte vychladené korpusy a na záver košíčky ozdobte čerešňami. Dobrú chuť. :-)

Zdroj: YouTube Screen Shot