Kozmetika àla Palla je na trhu už niekoľko mesiacov a teší sa veľmi pozitívnym ohlasom. Často sa nás pýtate, ktoré látky v nej obsiahnuté sa priamo podieľajú na mladistvom a zdravšom vzhľade pokožky. Všetky produkty tejto značky majú regeneračné, antioxidačné a hydratačné vlastnosti, ako i vyváženú kombináciu cenných prírodných látok. A práve o nich si v nasledujúcich riadkoch prezradíme čosi viac.

Bielkoviny – nachádzajú sa prirodzene v bunkách pokožky. Bielkoviny nevyhnutne potrebujú nielen naše kosti, svaly, vlasy, nechty, centrálny nervový systém, srdcovo-cievny aparát, ale aj pokožka. Bielkoviny sú využívané primárne na výstavbu buniek, tkanív, orgánov, hormónov a enzýmov. Vedeli ste, že kolagén – veľmi dôležitá bielkovina, tvorí až 70% bielkovín našej kože? Zloženie produktov àla Palla sa postará o jeho prirodzenú obnovu, vďaka čomu bude Vaša pokožka plná elasticity a zdravia.

Kyselina hyaluronová – prírodná látka, vyskytujúca sa v tkanivách všetkých živých organizmov. Svojím vysokým percentuálnym zastúpením v koži zabezpečuje hydratáciu, spolu s kolagénom a elastínom zas napätie a pružnosť pokožky. Kyselinu hyalurónovú produkuje telo prirodzene, pomáha vytvárať nové bunky a vyživovať kolagén. V bunkách pokožky dokáže prísunom vody zväčšiť svoj objem až tisícnásobne.

Lipidy – Ceramidy – sú súčasťou epidermy. Nachádzajú sa v bunkových membránach a tvoria viac ako 50% lipidov na povrchu našej pleti. Ceramidy dokážu udržiavať hydratáciu a výživu v pokožke, no chránia ju tiež pred vonkajšími škodlivými vplyvmi. Koža zdravého človeka obsahuje okolo 20 percent vody, no ak jej obsah klesne pod 10%, stratí vláčnosť a hebkosť. Pokiaľ chcete suchej pokožke pomôcť alebo jej vysušovaniu zabrániť, odporúčame Vám siahnuť po prípravkoch s obsahom lipidov – ceramidov, teda aj po produktoch značka àla Palla.

Lipozómy- fosfolipidy – neoddeliteľná súčasť bunkových membrán. Zabezpečujú transport účinnej látky do vnútra bunky. V prípravkoch àla Palla transportujú kyselinu hyalurónovú do hlbších vrstiev pokožky priamo k živým bunkám.

NMF – (natural moisturizing factor – prirodzený zvlhčovací faktor) – substancia vyskytujúca sa vo vrchných vrstvách pokožky, ktorá pomáha udržiavať pleť hladkú, hydratovanú a zdravo vyzerajúcu. Pokožka vďaka nej nadobúda mladší a sviežejší vzhľad. NMF  tvoria aminokyseliny, kyselina mliečna, rôzne cukry, minerály a peptidy.

Prírodné funkčné plnidlo – (vo výživnom kréme) pozostáva z guľôčok silikagélu, ktoré sú potiahnuté oxidom titaničitým a oxidmi železa. Slúžia na vyplnenie vrások. Pokožka tak vyzerá hladšie a vrásky sa zdajú byť prakticky neviditeľné. Matný vzhľad prášku znižuje lesklosť pokožky.

Prírodné oleje – olivový, mandľový, konopný – Prírodné oleje sa od nepamäti využívali na hydratovanie pleti. Ich zloženie a vysoký obsah nenasýtených mastných kyselín z nich robí obľúbené ingrediencie používané v kozmetickom priemysle na výrobu anti-aging starostlivosti o pleť. Vďaka vyváženej kombinácii omega 3 a 6 mastných kyselín ju dokonale vyživia a jemne premastia. Prinášajú rýchlu úľavu a regeneráciu poškodeným bunkám.

Antioxidanty – v medicíne sa cenia hlavne ako nepriateľ voľných radikálov. Znižujú oxidačný stres, obmedzujú proces oxidácie v organizme a aktivitu kyslíkových radikálov. Niektoré antioxidanty si v menšom množstve naše telo dokáže vytvoriť samo, väčšie množstvo by sme mu mali dopriať v potrave. Produkty àla Palla sú taktiež bohaté na antioxidanty, pokožke ich preto môžeme dodať aj ich každodenným aplikovaním na tvár a telo.

Vitamín E – Vitamín E má pre celý organizmus mimoriadny prínos. V oblasti kozmetiky a dermatológie sa považuje za vysoko účinnú látku s výbornou penetráciou do kože a vysokou znášanlivosťou. Vitamín E znižuje účinok nežiadúcich vplyvov vonkajšieho prostredia. Zaujímavé je, že podporuje obranyschopnosť pleti a až o 60% zvyšuje ochranný faktor opaľovacích prostriedkov proti UV žiareniu. Vyhladzuje a zlepšuje štruktúru pleti, zaisťuje jej dostatočnú elasticitu, redukuje vrásky a pôsobí ako prevencia vzniku stareckých škvŕn.

Vitamín C – vitamín C je kľúčovým komponentom biologických funkcií tela a celkového zdravia. Je klinicky preukázané, že vitamín C spomaľuje starnutie pokožky. Vitamín C je základ pre tvorbu a prenos kolagénu do dermis (vnútorná časť kože), preukazuje silné antioxidačné vlastnosti a zohráva dôležitú úlohu pri redukcii pigmentových škvŕn. Voľné radikály vyvolané UV žiarením sú zodpovedné za viac ako 90% prípadov predčasného starnutia kože. Používanie vhodného antioxidantu, akým je aj vitamín C, býva základom pre eliminovanie viditeľných známok starnutia.

Výťažky z liečivých bylín – Ženšeň, Nechtík, Ginkgo, Aloe, Liquorice – dodávajú pokožke výživné látky a minerály. Sú bohaté na prirodzené antioxidanty a bioflavonoidy, ktoré bránia bunky pokožky pred poškodením a voľnými radikálmi. Rovnako spomaľujú ich starnutie a zvyšujú účinnosť regenerácie či kolagénovej syntézy.

Flavonoidy – ako účinné lapače voľných radikálov inhibujú (zabraňujú) lipidovú peroxidáciu. Spolupracujú s antioxidačnými vitamínmi (A, E, β-karotén), zvyšujú ich účinok a znižujú degradáciu, napomáhajú regenerácii vitamínu E, zvyšujú hladinu vitamínu C a β-karoténu, stimulujú tvorbu epitelu, čiže základného druhu bunkového tkaniva. Okrem toho majú antibakteriálne, antiparazitárne, antivírusové, antimutagénny účinky a bránia pokožku pred nepriaznivými účinkami slnečného žiarenia.