Vlasy sú korunou krásy každej ženy, pričom dôkladná starostlivosť o ne zahŕňa hneď niekoľko dôležitých detailov. Vedeli ste, že svoje zohráva napríklad aj to, aký používate hrebeň?

V každej domácnosti sa nájdu plastové hrebene, ktoré v súčasnosti dostať kúpiť takmer na každom kroku. Vašim vlasom ale oveľa väčšiu službu urobíte, ak siahnete po hrebeni drevenom. Ten má totiž v porovnaní s klasickými typmi viacero výhod.

Použitím drevených hrebeňov sa česanie vlasov stáva aj ozdravným rituálom, pretože vám:

  • pomôžu riešiť problém s lupinami. Ak je príčinou ich vzniku suchá koža, pravidelná masáž dreveným hrebeňom stimuluje tvorbu mazu na pokožke hlavy, čím zamedzí ďalšej tvorbe lupín,
  • odstránia problém elektrizujúcich vlasov,
  • kontakt dreva s vlasovou pokožkou je veľmi príjemný, môžete ho používať aj na jej pravidelné masírovanie. Prispejete tým k zvýšeniu prietoku krvi a efektívnejšiemu vstrebaniu živín do vlasových korienkov.
  • drevené hrebene vlasy neťahajú a nelámu. Sú taktiež oveľa lepšou voľbou než kefa, najmä pokiaľ sa vám vlasy kučeravia. Po vlasoch kĺžu zúbky hrebeňa lepšie a jednoduchšie rozčešú zamotané pramienky.

Zdroj: http://www.hairbuddha.net/why-use-a-wooden-comb/, Zelené Jablko, YouTube Screen Shot