Botulotoxín našiel v oblasti estetickej medicíny široké možnosti uplatnenia. Hoci sa najčastejšie spája s prevenciou a redukciou vrások, veľmi efektívny býva aj pri riešení problému nadmerného potenia.

Potenie v primeraných množstvách je nevyhnutný telesný proces. Človek údajne vypotí až 1 liter tekutín denne, no nedostatok potu či nadmerné potenie môže znamenať problém – absencia potu vie byť nebezpečná, pretože sa ňou zvyšuje riziko prehriatia. Nadmerné potenie je zas psychologicky škodlivé a nepríjemné.

Ako potenie funguje

Telo je vybavené v priemere 3 miliónmi potných žliaz – ekrinné a apokrinné.  Ekrinné potné žľazy sa nachádzajú po celom tele a vytvárajú číry pot bez zápachu, ktorý pokožku ochladzuje a zvlhčuje. Apokrinné potné žľazy sú sústredené  do vlasových folikul na pokožke hlavy, podpazušia a slabín. Nimi vyprodukovaný pot nesie zreteľný zápach. Tento telesný pach nastáva, keď sa pot z apokrinných žliaz zmieša s baktériami na koži.

Ako vám pomôže pri potení?

Na korekciu tohto problému je potrebné botulotoxín aplikovať tenkými ihličkami do kože v postihnutej oblasti. Zákrok je z hľadiska času a náročnosti veľmi jednoduchý. Účinok samotnej procedúry sa prejaví najneskôr do dvoch týždňov a pretrváva zhruba 8 – 12 mesiacov. Teraz vám ho navyše ponúkame v akciovej cene 300 eur miesto pôvodných 450 eur.

Pýtate sa, ako je možné, že si botulotoxín spoľahlivo poradí aj s týmto nepríjemným problémom? Napriek tomu, že sa jedná v podstate o jed, v primeraných dávkach dokáže pomáhať, ako napríklad s riešením ťažkostí nadmerného potenia. Hlavný princíp tohto bezbolestného zákroku je zabrániť prevodu vzruchov z nervových vlákien do potných žliaz.

Aplikáciu botulotoxínu na zamedzenie potenia využívajú ako ženy, tak i muži, a to do rôznych častí tela. Najčastejšie sú to však ruky, chodidlá a samozrejme podpazušie.