Hanblivosť nie je nič iné než forma strachu z nepoznaného, ktorý odchádza postupne. Presne to tvrdí príťažlivá burlesque tanečnica prezývaná Lotta Love, zakladateľka Bratislava Burlesque: „Ženy, ktoré sa venujú burlesque už čoskoro zistia, že u nás ich nebude nik súdiť a ani do ničoho tlačiť. Všetky sme na jednej lodi, učíme sa od seba navzájom. Po čase ostych opadne. Zrazu sa žiadna z nás nebojí prejaviť a spoznať samú seba aj v celkom novom kontexte.”

V burlesque si každá dáma môže nájsť to svoje – nie je to len o tom byť sexi. Kto nevie nahodiť príťažlivý pohľad, môže napríklad zaškúliť, pretože svoje miesto má aj komédia, dráma, absurdum, mišmaš emócií a vizuálna explózia. Aj o tom je štýl burlesque, o ktorom sme sa porozprávali so skutočnou profesionálkou Lotta Love.

Ako ste sa dostali k burlesque, predsa len nejde o tradičný koníček.

Tancujem od detstva, preto aj počas štúdia v zahraničí som hľadala aspoň nejaký kurz, kde by som sa mohla realizovať. Rozhodla som sa skúsiť práve burlesque. Zaľúbila som sa a po návrate na Slovensko chcela pokračovať. No nič také u nás nebolo a preto bolo jediným riešením začať s tým. Dnes učím, produkujem, vystupujem, skrátka žijem burlesque.

Kde všade vás môžeme vidieť vystupovať?

Vystupujeme kade tade po svete, na rôznych burlesque festivaloch, komerčne, ale i súkromne. Osobne som sa najďalej dostala do New Yorku a vďaka burlesque navštívila krásne miesta ako napríklad Štokholm, Berlín, Rím, Miláno, Londýn, Varšavu a mnoho ďalších.

Aké kritéria musím spĺňať, ak sa chcem venovať burlesque, ak vôbec nejaké?

Kritéria neexistujú, a práve to je podstata, na ktorej tkvie príťažlivosť burlesque. Miery, veľkosť, rasa či pohlavie nerozhodujú. Človek musí mať iba otvorenú myseľ, odvahu a poriadnu dávku kreativity či originality. Skrátka nesmie sa báť ísť s kožou na trh.

Čo ženy po takejto hodine na kurze získajú? Okrem pocitu, že sú zvodné a sexi. :)

Získajú confidence boost – pocit, že môžu (ak chcú), dokázať čokoľvek. Cez umenie zvádzania učíme ženy, ako nadobudnuté sebavedomie využívať v každodennom živote.

Kde najbližšie môžeme Lady Vivian a Lotta Love vidieť?

Najbližšie nás vidieť v Luna Bare na The Boo Bap Show. Táto show bude pre nás a veríme, že aj pre publikum naozaj jedinečná, keďže ide o spoluprácu s 20 členným orchestrom Swingless Jazz Ensamble. Budeme tancovať na živú hudbu a rovno orchester. Veľmi sa už tešíme! A touto cestou vás na túto jedinečnú akciu i pozývame!

B1

Zdroj foto: Viktória Akbariová – Portrait Photographe