Ste skôr “sladkomil” alebo “slanomil”? Nedávny prieskum spoločnosti MAX SPORT ukázal, že každý z nás občas zhreší menej zdravou potravinou. A konkrétne čísla vás možno prekvapia.

5/ Slané krekery – 37 % z nás

Krekery najrôznejších tvarov a veľkostí … na tom nezáleží. Hlavné je, že sú slané! Stlačením tlačidla PLAY na počítači alebo televízii sa stávajú doslova závislosťou.

4/ Čokoláda – 53 % z nás

“Po takejto náročnej schôdzke si skutočne zaslúžim čokoládovú tyčinku,” hovoríte si. Ak to však nie je stretnutie s behom na 5 kilometrov verte, že ste veľa kalórií nespálili. Kakaová poleva (evokujúca čokoládu) obsiahnutými tukmi a cukrom vášmu telu väčšmi ublíži než odbúra stres.

3/ Oriešky – 60 % z nás

Oriešky bez úprav sa neradia medzi nezdravé potraviny, práve naopak. Obsahujú zdraviu prospešné tuky, proteíny, vitamíny a minerály. No ruku na srdce – iba máloktorá z nás si ich dopraje v prirodzenej podobe. Väčšinou sa nám v miske objavia ich upražené a slané varianty.

2/ Syry – 67 % z nás

Na naše stoly a do úst sa čoraz častejšie dostávajú syry ako drobné pochutiny. Často nás ale zvádzajú kombinovať ich s ďalšími dobrotami či alkoholom, a zmes sa tak poľahky stáva kalorickou bombou.

1/ Chipsy – 85 % z nás

Kráľmi všetkých osláv, stretnutí s priateľmi a posedení pri filmoch sa stávajú … chipsy! Slané, štipľavé, syrové, bylinkové, možností je neúrekom. A ako vidíte podľa percentuálneho vyjadrenia, býva skutočne ťažké im odolať. :)

Zdroj foto: YouTube screen shot