V kabelke ho nosíme všetky, no o širokých možnostiach jeho využitia napriek tomu mnohé netušíme. Reč je o balzame na pery, ktorý je neoceniteľným pomocníkom napríklad aj v takýchto prípadoch.

Pomoc proti otlakom

S novými topánkami kráča ruka v ruke tvorba bolestivých otlakov. Preto buďte pri ich kúpe vopred pripravené a majte po ruke balzam na pery. Ak si ním potriete miesta, ktoré sú na tvorbu otlakov najnáchylnejšie, môžete sa vďaka vytvorenej vrstve nepríjemnej bolesti ľahko vyhnúť.

Prsteň nie a nie dole

Zasekol sa vám na prste prsteň a ani za svet nejde sňať? Pomôže vám opäť balzam. Pretrite si ním okolie prsteňa a uvidíte, ako ľahko tento problém vyriešite.

Urýchli hojenie raniek

Balzam môže pôsobiť ako „náplasť“ v prípade drobných raniek a poranení. Zabráni tiež tomu, aby sa do vnútra pokožky dostala špina a baktérie.

Suchý nos

Ak máte nádchu a ustavične smrkáte, pravdepodobne sa vám už jemná koža v okolí nosa podráždila a ošúpala. Nie je nič jednoduchšie, ako potierať ju jelením lojom alebo balzamom a udržať ju permanentne hydratovanú.

A čo ďalšie „balzamové“ finty?

  • Balzam na pery vám upevní šnúrky na topánkach, pokiaľ sa vám zvyknú samovoľne rozväzovať.
  • Balzam na pery možno poňať aj ako záchranu pre neposedné a rozštiepené končeky vlasov. Aplikujte si trošku balzamu na končeky prstov a potom do vlasov. Pozor si však dajte na použité množstvo, aby vlasy neostali mastné.
  • Možno ste dlhšiu dobu nemali na ušiach náušnice a ušné dierky vám začínajú zarastať. Opäť ľahká pomoc. Pred nasadením náušníc si dierky potrite balzamom na pery.
  • Niektoré ženy využívajú balzam na pery aj ako podklad pod očné tiene.