O tom, že sociálne siete v súčasnosti predstavujú pomerne jednoduchú formu zárobku a spôsobujú klamlivé ilúzie dokonalého života, určite viete. A táto 26.-ročná blogerka je toho jasným dôkazom.

Lissette Calveiro pracuje v oblasti PR a marketingu. Rozhodla sa zdieľať svoj príbeh, aby poukázala na úskalia sociálnych sietí a pozlátko, ktoré prezentujú. Naoko perfektný život, ktorý istý čas zdieľala na svojom instagramovom účte, jej totiž spôsobil dlžobu 10 000 amerických dolárov na kreditnej karte.

 Ilúzie perfektného života …

… v jej prípade znamenali fotodokumentácie drahého jedla, oblečenia, áut, drinkov a samozrejme zaujímavých cestovateľských destinácií. “Cesta do New Yorku bola vždy súčasťou môjho kariérneho plánu,” napísala opis k nedávnej fotografii. Avšak vedela, že pri výške vlastnej výplaty vyskakovať nemôže. Preto sa neváhala zadĺžiť. Stále viac a viac.

Lissette je presvedčená, že takýto problém, teda snahu zapôsobiť na okolie a úplne neznámych ľudí, poznajú mnohí mladí ľudia. Veď i ona sama, len preto, aby mala čo najviac instagramových sledovateľov, prišla k veľkým finančným problémom. Našťastie brunetka patrí k jedincom, ktorí sa spamätali včas a v súčasnosti sa jej podarilo dostať dlhy pod kontrolu. Jej každodenný život je ZATIAĽ diametrálne odlišný od toho, aký si vysnívala (býva u rodičov, celý deň sedí v kancelárii a na dovolenky nechodí), no minimálne sa nemusí obávať, že jedného dňa skončí v spleti finančných a psychických problémov.

Instagramový profil Lissette si môžete pozrieť TU.

Zdroj foto: Facebook, Instagram