Nech už máte na rodinku Kardashian akýkoľvek názor, stala sa fenoménom. A to jej nemožno uprieť. Dávno ale neplatí, že najväčšiu pozornosť médií na seba strháva Kim. Jej nevlastná sestra Kendall Jenner si dokonca za minulý rok vyslúžila jedno úctyhodné prvenstvo.

Kendall, celým menom Kendall Nicole Jenner, totiž zosadila z trónu Giselle Bündchen a stala sa najlepšie platenou modelkou uplynulého roka. Nebudeme vás napínať, na účet jej pribudlo 22 miliónov amerických dolárov (Giselle zarobila o 5 miliónov amerických dolárov menej).

Už na prvý pohľad iná

Ak si vedľa seba postavíte Kendall a spomínanú Kim, rozdiel medzi nimi je markantný. Kendall je z celej rodiny najvyššia – meria 1,79 m a najštíhlejšia. Modelkovské proporcie nezaprie a hoci sú “Kardashianky” vysadené na svoje oblé tvary, Kendall ich ku šťastiu nepotrebuje. Modelingu sa venuje od štrnástich rokov a dosiahla v ňom nevídaný úspech.

Jej kariéra odštartovala klasickým fotením do časopisov, postupne sa začala objavovať po boku známejších kamarátok a vďaka neskutočnej fotogenickosti sa stala terčom (nielen) bulvárnych fotografov. K jej prvým väčším „kšeftom“ patrila spolupráca so značkami Adidas Original, La Perla s Estée Lauder. K jej najväčším úspechom zas nepochybne patrí prehliadka spodnej bielizne Victoria´s Secret. K vyvoleným anjelikom sa pritom pridala iba v roku 2015. Kendall žne úspechy aj na čínskom trhu, kde žne popularitu so značkou Ochirly. Objavila sa tiež v kampaniach pre známeho módneho návrhára Alexandra Wanga či Fendi.

Zopár zaujímavostí z jej života … :-)

  • Rodičmi Kendall Jenner sú Bruce Jenner (známy tým, že sa pred niekoľkými rokmi nechal preoperovať na ženu) a Kris Jenner.
  • Kým nezačala účinkovať v rodinnej reality šou Keeping Up with the Kardashians, médiá o nej netušili. Nepoznal ju ani módny guru Karl Lagerfeld a bez toho, aby vôbec vedel, kto nosí jeho modely, zamiloval si ju.
  • So svojou sestrou Kylie majú vlastnú kozmetickú značku.
  • Kendall miluje sledovanie filmov, rada by sa blysla aj v hereckej úlohe, ideálne v hororovom filme.
  • Mala búrlivý románik s Justinom Bieberom, istý čas randila s Harrym Stylesom – niekdajším členom kapely One Direction.
  • Modelka sa v súkromí vyhýba líčeniu, akonáhle je to len trošku možné. Nikdy si však nezabudne natrieť tvár opaľovacím krémom.
  • Za obľúbenú farbu považuje fialovú.
  • Zo svetovo známych umelkýň obdivuje Miley Cyrus, ktorú mimochodom považuje za módnu ikonu.

Ďalšie zvedavé otázky zodpovedala pre magazín Vogue. Tu sú modelkine odpovede: