Pokiaľ patríte k ženám, ktoré popri modernejších spôsoboch liečby rady skúšajú aj iné, alternatívnejšie metódy, ste na správnej adrese. Dnes si prezradíme čosi o husacej a kačacej masti – neoceniteľných pomocníkoch v domácnostiach našich mám a starých babičiek.

V období zúriacej chrípkovej epidémie ide o tému nanajvýš aktuálnu. Naši predkovia totiž husaciu masť nanášali pri kašli na tkaninu a prikladali chorľavým ľuďom na hrudník. Verili v jej zázračnú schopnosť uzdraviť dýchacie cesty, uľaviť pľúcam i prieduškám. No máme pre vás aj zopár ďalších tipov, ako vám husacia masť pomôže.

Už v dávnej minulosti ľudia verili, že husacia masť si zaslúži čestné miesto nielen v kuchyni, ale aj v domácej lekárničke. Používali ju napríklad ako liečivo na ekzémy, jazvy, preležaniny, opary a omrzliny. Dokázala zregenerovať popraskanú pokožku i vyhladiť hlboké vrásky. Domáca masť sa stovky rokov využívala tiež pri liečbe boľavých kĺbov a svalstva.

V kuchyni sa nestratí

Kvalitná domáca masť je výborná pri príprave jedál, bez obáv si ju môžu dopriať i ľudia, ktorých trápi vysoký cholesterol. Má vyššiu tepelnú stabilitu, pri vyprážaní preto nevzniká toľko karcinogénnych látok a škodlivých zlúčenín, ako pri použití iných tukov. Masť využijete pri príprave teplých aj studených pokrmov. V gastronómii sú obľúbené nielen nátierky, kde práve husacia, respektíve kačacia masť, tvorí jednu z nosných ingrediencií, ale i dusené pokrmy, lokše s masťou či zemiaky s pečienkou. Akonáhle ju potretie masťou, pokrm získa, celkom novú, nezameniteľnú chuť.