Nela Pocisková bude už čoskoro dvojnásobnou mamičkou. Kým sa opäť vrhne do víru povinností súvisiacich so starostlivosťou o novorodeniatko, plánuje absolvovať ešte zopár speváckych vystúpení. Jedným z nich je podujatie Meníme svet hudby, kde v sprievode akordeónového orchestra zaspieva niekoľko známych, nielen slovenských hitov.

Krásna umelkyňa tvrdí, že každá nová pracovná skúsenosť, akou je i koncertovanie v sprievode Slovak Accordion Orchestra, sa u nej nezaobíde bez trémy. Ako s ňou bojuje? Aj to sme pred pár dňami zisťovali. :-)

Nela, bez ktorých vlastností by si zrejme nebola tam kde si?

Talent je asi 30% úspechu. Myslím, že najviac práce mi dalo zvládnuť odvrátenú stranu popularity, čiže stratu súkromia a obrovskú zodpovednosť. Zodpovednosť v tom zmysle, že ľudia odo mňa očakávajú určitý výkon. A ten musím podať, aby som naplnila, v úvodzovkách, očakávania, s akými na moje predstavenie prišli. Táto práca je neustále tak trochu pod tlakom. Netreba hádam hovoriť o tom, že média sa častokrát navážajú do vašej rodiny, blízkych a to zamrzí. Išla som však s kožou na trh a napriek mnohým negatívnym skúsenostiam svoju prácu milujem. Neviem si predstaviť robiť niečo iné.

Momentálne čakáš druhé bábätko. V čom je toto tehotenstvo odlišné?

Asi vo všetkom. (smiech) Pri prvom tehotenstve som nemala žiadne komplikácie. Ja som v podstate ani nevedela, že som tehotná, okrem veľkého brucha. Pri druhom tehotenstve som prvé mesiace cítila veľký diskomfort. Mávala som celodenné nevoľnosti, k tomu vyčerpanosť, permanentná únava. Prvý trimester ma pekne potrápil.

Mávaš po rokoch ešte trému? Ak áno, ako ju zvládaš, poznáš zaručenú fintu?

To by som rada vedela, ale pravdou je, že trémou trpím aj po rokoch v biznise a desiatkach vystúpení. Niekedy až takou veľkou, až si sama poviem, že je prehnaná. (smiech) Pred príchodom na pódium sa prežehnám, spravím nádych, výdych a myslím na to, že po prvej pesničke už bude lepšie. A väčšinou to tak aj je.

Nepomáha ti s trémou bojovať tvoj partner Filip?

On je síce pravý opak mňa, ale aj jeho som už videla s poriadnou trémou. Spravidla však ostáva vo fáze, že sa dokáže skoordinovať. Na rozdiel odo mňa si veci nepripúšťa až tak k telu.

Zdroj foto: Nela Pocisková / Facebook