Čo je peeling už každá z nás veľmi dobre vie. Vďaka nemu pleť zbavíte odumretých buniek, nečistôt, farebne ju zjednotíte a dôkladným vyčistením pripravíte na ďalšie ošetrenie. Chemický peeling toho ale sľubuje ešte oveľa viac.

Odborníci tvrdia, že chemický peeling pleť omladí, odstráni z nej pigmentové škvrny i drobné jazvičky po akné. Naozaj?

Dokáže zázraky

Presne tak! Táto vyhľadávaná metóda korektívnej dermatológie je skutočne zázračná. Za pomoci chemických látok dochádza k odlúčeniu povrchových vrstiev kože a jej následnej regenerácii. Samotná aplikácia chemického peelingu je vskutku nenáročná. Na pleť sa štetcom (prípadne vatovými tyčinkami) nanesie ovocná kyselina a po tom, čo naruší vrchnú časť pokožky, je odborníkmi neutralizovaná. Následne sa pleť ošetrí protizápalovým krémom a procedúra je ukončená. Také jednoduché a pritom nadmieru efektívne, čo poviete?

Pre koho je určený?

Chemický peeling je vhodný bez rozdielu pre všetky ženy a mužov, ktorí túžia pleť omladiť, rozjasniť a oživiť. Podľa hĺbky pôsobenia možno peeling rozdeliť na povrchový, stredne hlboký a hlboký. Zvýšená opatrnosť pri jeho aplikácii sa ale vyžaduje pri pacientoch trpiacich diabetes či tehuľkách.

 Inštitút estetickej medicíny Pezinok


D
oma alebo v ordinácii?

Aj keď na trhu dostať hneď niekoľko domácich peelingov sľubujúcich viditeľný efekt, predsa len sa odporúča procedúru absolvovať v ordinácii špecializovaného lekára. Chemické peelingy sa odlišujú typom, kombináciou kyselín a ďalších látok zastúpených v roztoku, ale napríklad i dobou pôsobenia. Pre správny výber konkrétneho druhu je teda názor odborníka kľúčový. Zákrok je časovo nenáročný a trvá zhruba desať minút. Treba ale počítať s tým, že ošetrené miesta budú deň – dva červené a pokožka sa môže najmä pri hĺbkových peelingoch miestami olupovať.

Dôležitá informácia na záver

Po peelingu je nutná fotoprotekcia, čiže nanesenie ochranného opaľovacieho krému. Chemický peeling sa aplikuje raz za 7 – 14 dní. Jedna séria pozostáva podľa želaného efektu z 3 až 6 sedení, ďalšiu sériu je možné opakovať za tri mesiace. Zmenu však pocítite okamžite. Nie nadarmo je pred blížiacim sa letom chemický peeling jednou z najvyhľadávanejších procedúr korektívnej dermatológie vôbec.

1238339_647907985249209_1969668021_n