Sympatická fotografka Stanislava Hricová je s modelingom spätá už takmer dve dekády. Možno ste to netušili, no pozná ho dokonale z oboch strán. Stanka sa totiž v minulosti živila modelingom, no svoje rozhodnutie postaviť sa na opačnú stranu rieky vníma aj dnes nanajvýš pozitívne. Jedna z najvyhľadávanejších beauty a fashion fotografov na Slovensku nám prezradila, že aj vďaka tomu sa jej výrazne zmenili životné priority. A nielen to…

Stanka3

S krásnymi ľuďmi sa pri svojej práci stretávate tak povediac každý deň. Čo pre vás znamená krása a ako ju vnímate?

Keďže som takmer stále obklopená nádhernými modelkami, pričom s mnohými z nich sa stretávame i v súkromí,  vnímam krásu už celkom inak: cez dušu človeka, jeho vyžarovanie, úsmev, úctu, esprit a samozrejme pokoru k iným. To, čo je vidieť navonok, je oproti týmto atribútom až druhoradé.

Ste predovšetkým fotografka, no krásnu tvár vám nemožno uprieť. Svet modelingu vás nikdy ne(z)lákal?

Zlákal. (smiech) Ako modelka som pracovala od svojich 13. rokov, no potom som sa rozhodla prejsť „na druhú stranu“.

Takže, vaša rada Ako byť krásna a sexi znie? 

Ja si stále myslím, že byť sexi neznamená byť krásna a štíhla. Je to presne o tom vyžarovaní, úsmeve a reči tela, ktoré spomínam vyššie. A s tým sa musí zrejme každá z nás narodiť.

Stanka2

Máte i vy svoj ideál krásy?

Isteže :) Chcela by som vyzerať ako Megan Fox, alebo Scarlett Johansson :)

Bez čoho sa nezaobíde kozmetická taštička Stanky Hricovej?

Bez kvalitného make-up, špirály, líčok, čiernej ceruzky na oči a lesku na pery.

Máte osvedčený skrášľovací rituál?

Myslím, že všeobecne platí, že ak pleť vyzerá zdravo a sviežo, ihneď sa to odzrkadlí na celkovej vizáži. Takže starať sa o pleť od mladého veku je nesmierne dôležité, a hlavne: VŽDY sa treba odlíčiť.

Prenesme sa o pár rokov vpred. Aký máte názor na zákroky estetickej chirurgie a ženy (nielen) v zrelom veku, ktoré ich pravidelne podstupujú? 

Tri roky dozadu som čítala rozhovor s popredným plastickým chirurgom, ktorý povedal, že ženy by mali vráskam predchádzať, a nie s nimi v päťdesiatke prísť za doktorom s požiadavkou vyzerať ako dvadsiatka.  Práve preto tie ženy vyzerajú viac komicky, než mladistvo.

Stanka4

Takže zlákať ste sa nechali i vy? 

Áno, krátko na to som sa rozhodla podstúpiť botox na čele. Tým, že som citlivá na svetlo (a aj vplyvom svojej práce), som neustále chodila so zamračeným čelom a to sa onedlho na tvári aj odzrkadlilo. Musím povedať, že botox si neviem vynachváliť. Tým, že som sa prestala mračiť, vrásky sa mi postupne vyhladili.  Ja som za každú estetickú operáciu. No musí byť vykonaná s citom a v konečnom dôsledku pôsobiť prirodzene.

Už dlhší čas žijete s partnerom na Ukrajine. Sú tamojšie ženy ozaj také krásne, ako sa zvykne hovoriť? Viete prípadne zhodnotiť ich starostlivosť o zovňajšok v porovnaní so Slovenkami?

Áno, to sú. Chodia maximálne upravené, nalíčené, učesané, zakaždým výborne oblečené a pôsobia veľmi sexi.  Možno je to tým, že na Ukrajine je veľká prevaha žien a tak sú dámy nútené starať sa o seba a týmto spôsobom si zvyšovať reálnu šancu nájsť si partnera.  :)

V čase tohto rozhovoru ste však zavítali na pár dní domov na Slovensko. Čo vás najbližšie dni čaká? 

Okrem fotení organizujem prvý marcový víkend workshop o beauty a fashion fotografii, no určite plánujem stihnúť i návštevu IEM. Potrebujem si dať skontrolovať znamienka, veď leto sa už nezadržateľne blíži.

Stanka5